Web tasarım, web sitesi hizmetlerinin tamamını kapsayan ve fazla sayıda hizmeti içeren bir terimdir. Web tasarım firması olarak; kodlama, yazılım, içerik oluşturma, anahtar kelime analizi, SEO performansını artırmaya yönelik optimizasyon çalışmaları dahil olmak üzere taleplere göre web sitesinin görsel tasarımının oluşturulmasından, web sitesinin yayına alınmasına kadar ki bütün aşamalarda gerekli hizmeti vermekteyiz.  

Web tasarım hizmeti, sitenin yayınlanma amacına yönelik verilen uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir hizmettir. Teknik araçları sadece kullanmayı biliyor olmak web tasarım hizmeti vermek için yeterli değildir. Web tasarım hizmeti; hedeflenen sektörde piyasa araştırması yapılması, içerik stratejisi oluşturulması ve hangi web uygulamalarının kullanılacağının seçimi gibi tecrübe gerektiren ön hazırlıkları da kapsar. 

Bir web sitesinden beklenen öncelikli olarak herkesin anlayabileceği, kolay gezilebilen, kolay anlaşılabilen ve hızlı açılan yapıda olmasıdır. 

Web sitesi hizmetlerimizi aşağıdaki başlıklar şeklinde özetleyebiliriz: 

  • Web sitesi arayüzü tasarımı
  • Front-end kodlama
  • İçeriğin oluşturulması veya mevcut içeriğin yayına uygun hale getirilmesi
  • Web sitesinin içerik yönetim yazılımıyla entegre çalışır hale getirilmesi
  • İçeriğin sisteme girilmesi
  • Yabancı dilde uygulanacaksa farklı dillerde tercümelerin temin edilmesi ve sisteme girilmesi,
  • Yayın öncesi responsive uygulama, mobil uyumluluk, browser uyumluluğu ve kullanım testlerinin yapılması
  • Arama motoru performans ölçümlerinin sağlanması
  • Web sitesinin test yayınına alınması ve iş teslimi

Web Tasarım Süreci Ne Kadar Zaman Alır?  

Web sitesinin yapısına göre değişmekle birlikte kurumsal bir web sitesinin ortalama 1 ayda tamamlanabileceğini öngörmekteyiz. Bununla birlikte özel yazılım uygulamaları bulunan veya içeriği yoğun sitelerde web sitesinin yayına girme süresi 2-3 aydan dahi daha uzun sürebilmektedir.  

Web Tasarım Fiyatları 

Web sitesi tasarımının fiyatlandırılması talep edilen web sitesinin niteliğine göre değişiklik göstermektedir. Özgün yapıda, özel yazılım modülleri bulunan, metin yazarlığı veya fotoğraf düzenleme gibi içerik çalışmaları yapılması gereken, içeriğin tarafımızdan girileceği web sitelerinin maliyetleri hazır yapıdaki tasarımların uygulanmasına göre daha yüksek maliyetli olabilmektedir. Projelendirmenin ardından uygun bir fiyatta anlaşıp daha fazla iş üretmeyi amaçlamaktayız.